top of page

Liepājas Universitātes maģistra studiju programmas “Rakstniecības studijas” starptautiskais seminārs6. un 7. oktobrī Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā notika Liepājas Universitātes maģistra studiju programmas “Rakstniecības studijas” seminārs. Divās radošu nodarbību un meistarklašu dienās bija iespēja sastapt dažādu valstu un kultūru pārstāvjus un iespēja iegūt plašu un daudzpusīgu skatījumu uz rakstniecības un tulkošanas procesiem. Rakstnieki, dzejnieki un tulkotāji – Helēna Partia (Somija), Arno Dāmers (Vācija), Šota Jatašvili (Gruzija), Elodija Gleruma (Šveice/Nīderlande) un Māris Salējs – bija atvērti sarunām un dalījās pieredzes stāstos, docētāja Sigita Ignatjeva vadīja tulkošanas nodarbības. Skanēja darbu lasījumi angļu, vācu, franču, krievu, gruzīnu, somu, poļu un latviešu valodās.


Studente Iluta Dzene atzīst, ka tieši valodu bagātība piešķīra semināram īpašu šarmu un emocionālo nokrāsu. Arī Inga Puriņa un Brigita Višņevska ir vienisprātis: “Klausīties autora lasījumu ir kā klausīties melodiju, vērojot, kā autors mainās lasījuma gaitā. Daudzvalodu vide kārtējo reizi pārliecināja – jāmācās svešvalodas! Tikai tā iespējams veidot dialogus, dalīties pieredzē un atklāt sev jaunas pasaules.” Kā lielāko ieguvumu Annija Broniča izceļ Elodijas Glerumas prezentāciju par abandonography – pamestām vietām un stāstiem, kas ar tām saistīti: “Tas pavēra jaunu skatījumu uz pasauli un rakstniecības iespējām, ļāva atklāt jomu, kur meklēt iedvesmu.” Arī Kristīne Jučkoviča atzīst, ka paplašinājies priekšstats par literatūras tapšanas impulsiem – “tā var tapt no pilnīgi jebkā, atliek vienīgi atvērt savu prātu tam, kas ir apkārt!”


Šajā radošajā enerģijā nonākot, neiztrūkstoša bija arī pašu studentu radoša darbošanās. Elvīra Žvarte stāsta: “Studentus zeļļu kārtā amata pratēji iesvaidīja arī caur vairākiem radošās rakstīšanas uzdevumiem, pēc kuriem, ticiet vai nē, bet bija iespējams daudz jauna par sevi, pasauli un ceļa biedriem uzzināt!” Par studentu radošās enerģijas uzturēšanu rūpējās Rakstniecības studiju dzejas meistarklašu docētājs Andris Akmentiņš – ar dziesmām, dzeju un labām sarunām. Raimonda Žvarte izceļ šī vakara iedvesmojošo un relaksējošo ietekmi. Kopumā divu dienu garumā studenti varēja piedalīties intensīvā un radošā dažādu kultūru un identitāšu dialogā.


Studiju seminārs notika, pateicoties Piejūras pilsētu literārās akadēmijas, Ventspils Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Valsts Pētījumu programmas “Letonika” projekta “Identitāšu ainavas: vēsture, kultūra un vide” (VPPLETONIKA-2021/1-0008) atbalstam.Comments


bottom of page